Suunto Wing 2 on avoimet urheilukuulokkeet, jotka on kehitetty sinulle joka harjoittelet ulkona ja haluat yhdistää musiikin, turvallisuuden ja pitkän akunkeston. Open‑ear‑muotoilulla ja bone conduction ‑tekniikalla voit kuunnella sulkematta ympäristöä pois, mikä on täydellistä juoksuun, pyöräilyyn ja muihin aktiviteetteihin joissa tarkkaavaisuus on tärkeää.
Toisin kuin perinteiset in‑ear‑kuulokkeet, Suunto Wing 2 sijaitsee korvakäytävän ulkopuolella. Se tekee siitä, että voit kuulla autot, pyöräilijät, muut juoksijat tai luonnon äänet samalla kun musiikki tai opastus motivoi sinua. Bone conduction ‑tekniikka siirtää äänen poskiluiden kautta, mikä antaa mukavan ja hygieenisen ratkaisun joka toimii hyvin myös pitkillä harjoituksilla. Kuulokkeet istuvat vakaasti paikallaan ja painavat vain 35 grammaa – joten ne tuskin huomataan harjoitellessa.
Suunto Wing 2 tuottaa kirkkaan ja tasapainoisen äänen, joka on mukautettu ulkona harjoitteluun. Kaksoismikrofoni on suojattu tuulelta ja vähentää kohinaa myös korkeammissa nopeuksissa, mikä mahdollistaa puheluiden ottamisen juoksun tai pyöräilyn aikana. Kuulokkeita ohjataan helposti ilman että sinun tarvitsee ottaa puhelinta esiin – täydellinen kun kädet ovat kiinni tai kun haluat pitää keskittymisen harjoittelussa. Rakennettu kestämään sadetta, hikeä, pölyä ja likaa. IP66‑luokituksella ja kestävällä titaaniseosrakenteella ne on mukautettu kovaan käyttöön vaihtelevassa ilmastossa.
Suunto Wing 2 on rakennettu kestämään kovia harjoitusolosuhteita ympäri vuoden ja on turvallinen valinta sinulle, joka liikut liikenteessä, poluilla tai vaihtelevassa säässä. Ne toimivat myös lämpötiloissa –20 – +60 °C, mikä tekee niistä luotettavan valinnan sekä talviharjoitteluun että kesäharjoituksiin.