Luisteluhiihtosuksi standardipituudella, sopii kaikille huippu-urheilijoista kuntoilijoihin. Ketterä suksi, joka selviää hankalista käännöksistä erinomaisesti. Loistava myös junioreille.
Minkä pituuden valitsen?
Skate / Skate Lady - 64cm – Standardipituus, sopii kaikille huippu-urheilijoista kuntoilijoihin. Ketterä suksi, joka selviää hankalista käännöksistä erinomaisesti. Loistava myös junioreille.
Skate Elite Lady - 68cm – Eliittisuksi naisille, suuntavakaampaa ja suksimaista. Hieman kömpelömpi kuin lyhyemmät vaihtoehdot.
Skate Elite - 71,5cm – Eliittisuksi miehille, suuntavakaampaa ja suksimaista. Hieman kömpelömpi kuin lyhyemmät vaihtoehdot.
Valitse sopivat siteet kenkääsi ja asennamme ne maksutta.
Rottefella Rollerski
Rullasuksiin erikoistunut siteet. Sopii kaikkiin kenkiin, joissa on NNN-pohja tai vastaava.
(Alpina, Salomon Prolink, Fischer, Madshus, Rossignol, Atomic Prolink ym.)
Siteet ovat leveät vakauden vuoksi ja erikoissuunniteltu kestämään rullahiihdon rasituksia. Siteet kiinnitetään ruuvilla rullasukseen, joten seisot matalalla ja saat hyvän tunteen ja kokemuksen hiihdosta.
Salomon Prolink
Sopii kaikkiin kenkiin, joissa on Salomonin Prolink-pohja tai Rottefellan NNN-pohja.
(Alpina, Salomon Prolink, Fischer, Madshus, Rossignol, Atomic Prolink ym.)
Nämä siteet tuovat sinut lähelle suksia, mikä antaa tuntumaa ja vakautta. Istuvat tukevasti, koska ne ruuvataan kiinni sukseen.