Hoka One One Juoksukengät
Clifton 8 W

Näytä tuotetiedot

Produkten har utgått

Kuvaus

Hoka One One Clifton 8 Wide M Black/White on juoksukenkä kaikille, jotka haluavat hyvää mukavuutta ja korkeaa vaimennusta. Clifton 8:n päivitykset löytyvät välipohjasta, joka on kevyempi ja pehmeämpi, mutta säilyttää silti klassisen Clifton-geometrian, jota kaikki rakastavat. Tämä yhdessä Hoka:n crash pad -teknologian kanssa pehmeämpiin maatuleihin jokaisessa askeleessa takaa tasaisen, sujuvan ja mukavan juoksulenkin.

Päällinen on valmistettu ohuesta mesh-materiaalista, joka hengittää hyvin, ja lesti on hieman leveämpi kuin aiemmin, mutta antaa silti vakaan ja mukavan tunteen. Pehmeästä plysh-materiaalista valmistettu kantaosa ympäröi kantapään todella hyvin ja keventää painetta akillesjänteessä. Kantapäässä on vetolenkki, joka helpottaa kengän pukemista ja riisumista.

Clifton 8 sopii parhaiten asfaltille, soralle ja juoksumatolla. Toimii hyvin myös kuivilla, hyvikuntoisilla poluilla, mutta ei ole optimaalinen, jos polku on märkä tai mutainen.

Tuotetiedot