Hoka One One Bondi 8 Wide miehille on leveämmällä lestillä valmistettu. Bondi 8 on voimakkaimmin vaimentava malli Hokan tiejuoksukenkien valikoimassa. Kengässä on runsaasti vaimentava välipohja, mesh-päällinen ja meta-rocker-tekniikka, joka vie sinut eteenpäin pehmeästi ja mukavasti kilometri toisensa jälkeen. Kahdeksannen mallin päivitykset ovat kantaosan hienosäätö viime vuodesta, uusi pehmeämpi ja voimakkaammin vaimentava materiaali välipohjassa sekä uudelleen muotoiltu kieleke korkeamman mukavuuden takaamiseksi.
Päällisessä on sopivan ohut mesh, joka hengittää hyvin, mutta joka ei ole liian ohut, jotta kenkä säilyttää rakenteensa ja tukensa. Yleisen vakauden lisäämiseksi päällisessä on muoviyksityiskohtia ympäriinsä, jotka antavat lisätukea, sekä kantakuppi, joka auttaa pitämään jalan paikallaan.
Bondi-sarja sopii täydellisesti pitkille, palautumista edistäville lenkeille, joissa tavoitellaan korkeaa mukavuutta kilometri toisensa jälkeen.